Zamagurský dom- ubytovanie v Červenom Kláštore

Zamagurský dom - odporúčame ubytovanie pri pobyte v Červenom Kláštore

Počas pobytu v Červenom Kláštore a okolí sme vyskúšali viacero ubytovaní, ale najviac sa nám páčilo v porovnaní cena-výkon-prístup v Zamagurskom dome. Vhodný pre rodiny s deťmi. Okrem absolútneho základu, ktorým je čistota a funkčnosť izby, ma zaujalo nasledovné.

Čo sa nižšie dozviete?

Poloha a vlastné parkovanie

Ubytovanie s vlastným uzamykateľným parkoviskom je vzdialené asi 2 minúty autom či 10 minút pešo od centra Červeného Kláštora v obci Lechnica. Okrem kľudnej oblasti je fajn aj možnosť vyklusať si na najbližší kopček pri rannom behu a uvidíte krásne výhľady. Pri vstupe do obce je malé jazierko napravo, kde je večer celkom romantika, ak sa svrčkovia cez deň dobre vyspali a naladili si nôžky.

Pri vstupe do domu je mega nástenka, kde nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj pobyt v okolí.

Kuchynka, jedáleň, vonkajšie posedenie s krbom či grilom

Najesť sa môžete v spoločnej útulnej jedálni s TV. Jedlo sa dá zarezervovať priamo v penzióne, príp. ísť si nejaké kúpiť do obchodu vzdialeného asi 2 nádychy od tohto ubytovania alebo si ho možno ukuchtiť v spoločnej kuchynke s plným vybavením.

Hneď za dverami je aj vonkajšie posedenie s krbom, my sme mali síce neprajné počasie, ale gril za rohom mi spúšťal slintacie reflexy. Z jedálne je vidno priamo do vnútorného bazéna.

Príjemné prostredie sauny a odpočivárne

Vnútorný bazén a sauna

Asi sa to má robiť naopak, ale neovládol som sa a s plným kotlíkom som dal brušáka s rozbehom hneď po večeri do bazénika. Sprcha, lehátka, lopta, teplúčko, všetko tam je a je tam príjemne. Akonáhle mi jedlo strávilo a začalo ma unášať po hladine do spánku a Vierka mala 500 dĺžok za sebou, dozrel čas na sauničku a trocha wellnessu.

Klasická infrasauna za 8€ na 2h pre dvoch (v čase našej návštevy) nás krásne zahriala, chladná sprcha potrénovala tepny, žily, vlásočnice a celí červení sme sa ukľudnili v príjemne temperovanej odpočivárni.

Tenis či trampolína

Pred raňajkami som chcel vyskúšať trampolínu, na ktorú som sa tešil od začiatku. Aj keď neviem prečo, nakoľko som detstvo pregrckal počas hopsania v aute na cestách. Neviem, či to bolo len ranným nadšením z nového dňa, ale asi fakt nie som trampolínový tvor.

Stačila mi minúta, aby sa mi celý svet húpal potom ešte 10 minút. Ale kto to má rád, vyblbne sa dosýta. Po trenažéri opilstva som zistil, že sa tu dá zahrať si aj tenis či bedminton, ak máte chuť. Celý dvor je inak pekne zladený a doplnený miestnymi historickými predmetmi.

Prístup je základ

Ako vždy, všetko začína aj končí prístupom človeka k človeku. Napriek nečakanej večernejšej hodine príchodu na nás majiteľka čakala s úsmevom. Nie je nič horšie, ak vás pri bolení zadku z auta privíta ešte aj mrzutý personál. Tu to bolo naopak a nakoľko sme nemali už ani nič na pitie a všetko bolo zavreté, pani vedúca nás vyzbrojila tekutinami, za čo som jej doteraz vďačný. Vyschnutý mozog bolí.

Takže vysoko odporúčam toto pohodové zariadenie, lebo hlavne pani majiteľka bola veľmi komunikatívna, milá, nápomocná, ochotná, prispôsobivá. Všetko bolo čisté a upravené. Škoda, zabudli sme si urobiť spoločnú fotku, ale keď sa tam niekedy ešte zastavíme, isto sa scvakneme.

Máš niečo na srdci? Napíš nám...

Antispam

Zaškrtnite, koľko má ruka prstov: