Rozhľadňa Tábor

Vyhliadka Tábor pri KNM - lokálna oddychovka a výhľady

Ak frčíte okolo Kysuckého Nového Mesta (KNM) a máte radi pohľad na Slovensko z nadhľadu či deti plné energie, vyžeňte ich aj seba na túto rozhľadňu Tábor (697m.n.m.). Vedie tam viac ciest, my sme sa vybrali peši po modrej značke (ide už od železničnej/autobusovej stanice) cca 1h, ide sa lesom aj lúkou, dá sa schovať pred slnkom a páľavou. Auto sme nechali na Kukučínovej ulici kúsok od firmy KIŠ, sú tam stromy, tak nám auto aspoň nezhorelo v tých 30°C. Následne pešo pomedzi domy k lesíku do kopca okolo vodárne.

Výstup nie je náročný. Alternatívne trasy k rozhľadni vedú zo susednej Nesluše (po zelenej značke), tiež z Ochodnice (obe okolo hodinky a pol). Kúsok pod rozhľadňou je aj info k náučnému chodníku Škorčie. Pri rozhľadni je aj rozcestník, ak chcete pokračovať ďalej.

Keď dorazíte k vyhliadke, užite si 360° výhľad na KNM a aj na vrchy Malej Fatry– Rozsutec, Stoch, Chleb, Kriváň, Kysuckú vrchovinu, Vreteň, Kysuckú bránu. Škoda, že tam nie je tabuľa označujúca panorámu kopcov ako na iných rozhľadniach. Je tam aj ohnisko a kryté lavičky so stolmi.

Ak sa rozhodnete pre cestu späť, dajte si pozor asi v strede zostupu, aby ste sa držali vpravo po modrej. Je tam viac vychodených chodníčkov, ktoré vás môžu zmiasť. Ale stratiť sa veľmi nedá.

Keďže bola nedeľa a 12h, naše vŕzgajúce pobrušnice sme preháňali po námestí v KNM, až kým sme nenašli našu záchranu. V trocha vyľudnenom mestečku sme našli hotel Kriváň s otvorenou reštauráciou, kde sme utíšili brušné fidlikovanie a psíci dostali vodičku. Dodatočne ďakujeme za príjemné posedenie v slnečnom exteriéri. Všetci boli šťastní, unavení, vysmiati a príjemne zvädnutí.

Máš niečo na srdci? Napíš nám...

Antispam

Zaškrtnite, koľko má ruka prstov: